Ako skrášliť detskú izbu tak, aby rástla s vašimi deťmi?
Navrhnúť a potom skrášliť izbu vašich detí je jednak časovo a jednak finančne náročné. Nápadov je mnoho – od bábätkovských až po tínedžerské izby, ale komu sa chce každé 2 až 4 roky ju prerábať? Ponúkame vám niekoľko tipov na skrášlenie detskej izby, ktorá bude „rásť“ s vašim dieťaťom. Nie je to také ťažké, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.
Vyberte jemnú farbu
Vytvorte izbu, ktorá bude vhodná pre vaše dieťa v každom veku. Zvoľte sofistikovanú a elegantnú farebnú schému, ktorá bude pozostávať hlavne z neutrálnych farieb. Vyberte najviac dva až tri odtiene, neprežeňte to s príliš žiarivými farbami. Zdá sa vám to nudné? Takto si ale vytvárate priestor na namaľovanie nejakého obrázku. Jemné farby neznamenajú, že ich nie je vidieť.
Vhodná dekorácia
Nezaplňte izbu čisto detskými motívmi, ak chcete, aby bola „flexibilná“. Samozrejme autíčková alebo princeznovská posteľ vyzerá super, ale na ako dlho? Vaše dieťa to rýchlo omrzí. Investujte radšej do kvalitnej postele, ktorá sa dá roztiahnuť, aby bola väčšia. Dnes dostanete kúpiť rozkladacie postele všade. Držte sa hesla „Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci.“.
Hračky, doplnky, oblečenie
Pomyselne si izbu rozdeľte na niekoľko častí a potom sa každej časti venujte osobitne. V prípade detskej izby, hračky, doplnky a oblečenie predstavujú posledný diel puzzle. Izbu jednoducho oživíte napríklad obliečkami s detským motívom, hračkami a podobne.
Geometrické a zvieracie vzory
Tieto vkusné vzory dodajú izbe hravý vzhľad, keď je dieťa menšie, a energicky budú pôsobiť, keď dieťa bude v tínedžerskom veku. Pásiky, V vzor a tapety sú súčasťou tak dospeláckeho ako aj detského sveta a v tom práve spočíva tá flexibilita, vďaka ktorej sa bude izba páčiť aj menšiemu aj väčšiemu dieťaťu.
Skladovací priestor
Obzvlášť detská izba potrebuje priestor na skladovanie. Namiesto boxov na hračky, vyskúšajte použiť prútené kose alebo drevené poličky na hračky, na knihy…Zaujímavá môže byť aj čalúnená lavička.